top of page

Організації Едельвейс та Об'єднання Українок Бельгії (Брюссель)
представляли Україну на
міжнародному фестивалі у місті Нівель 22 жовтня.
Зустрічі • Спектаклі • Дегустація • Воркшопи • Національні страви.
А головне : ТРОЇСТІ МУЗИКИ З АНТВЕРПЕНА...
Танцюристи та музиканти запросять вас до танцю під музику Африки, Латинської Америки, Індії та Центральної Європи.
Країни учасниці :
Aнгола • Бразиліяl • Бурунді • Камерун • Чілі • Колумбія • Конго • Гвінея Біссау • Iндія • Maрокко • Meксика • Непал • Польща • Румунія • Руанда • Сирія • Toгo • Україна.

Українці Бельгії відсвяткували 50-ліття Українського культурно-відпочинкового центру «Франкополе»
Святкування Ювілею відбулися в суботу 24.9.2016 році.

«Спадок нації» покази в БЕЛЬГІЇ

Після успішних показів фільму в кількох містах Німеччини та Чехії , автори фільму приїхали до Бельгії. 

Фільм, який створили режисери Леся Воронюк і Олександр Ткачук, розповідає про етнографічні особливості національної української сорочки та пов’язані з нею традиції, а також про людські історії, де йдеться про те, що вишиванка – це символ і оберіг багатьох поколінь українців. Особливе місце у стрічці приділено ролі вишиванки, як символу нескореності і боротьби українців за свободу і незалежність, включаючи протистояння російській агресії сьогодні. -...«Сучасна тенденція вишиванки є такою, що майстрині, які працюють ручною вишивкою, намагаються зберігати автентичність. Фабрики, які працюють масово – спрощують орнаменти», - розповіла Леся Воронюк. А Олександр Ткачук відзначив, що «феномен і унікальність вишиванки полягає в унікальності української жінки, кожна з яких намагається вишити свою сорочку якнайкраще.»

Леся і Олександр стали одними із ініціяторів «Всесвітнього дня вишиванки».

#ДеньНезалежності #Україна
В #Брюсселі з нагоди 25-ї річниці Незалежності України українська громада Бельгії разом з представниками дипломатичного корпусу та ЗМІ провели масштабний парад вишиванок, який завершився святою літургією у соборі Notre-Dame de Lourdes. Цього року учасники акції пройшли близько 5 кілометрів вулицями бельгійської столиці, що стало найтривалішим українським парадом в історії міста, а також заспівали гімн на центральній площі Брюсселя Гран Пляс.

До 25-ї річниці Незалежності України Парафія Української Греко-Католицької Церкви в м. Антверпен, українські діаспорні організації: "Барвінок", "Об'єднання українок Бельгії - Антверпен", "Едельвейс" і "Калина" провели святковий похід по вулицям міста. Українські вишиванки, прапори та пісні заполонили центр міста Антверпен.

В суботу 4-го червня 2016 відбувся 28-і чергові Звітно-Виборний З'їзд Об'єднання Українок Бельгії ( ОУБ).
Цего року припала честь Брюссельському відділу ОУБ пригостити наш З'їзд.
З'їзд відбувся в мальовичому сельі Бекерзел ( Bekkerzeel) в околицях Брюсселю серед поля, доїзд приємний, вузенька дорога де по боках цвили маки.
Місцеві жінки приготовили обід, борщ та шведський стіл і відразу після обіду почалися наради.
Ми вшанували одною хвилиною мовчанки пам'ять всіж жінок-член...кинь які віддійшли у вічність в минуломій каденції.
Після відкриття нарад та привітів звітували про свою діяльність голови відділів : Антверпен - Надія Сеничак, Льєж - Галина Шаповал та Брюссель - Ірина Хапко.
Дальше звітували члени головної управи: Надія Сеничак - Культ-Освітний референт, Тереса Проць - секретарка, Галина Шаповал - скарбник та Наталія Осташ - голова, яка також дала перегляд про її участь в з'їзді СФУЖО в Стокгольмі минулої осеньі.
Звіти були дуже обширні, цікаві та ясні і кожного разу я здивована яка праця була здійснена.
Все було ясно. зрозуміло, прозоро так що ніхто не ставив деякі точки звітів до дискусії.
Голова контрольної комісії , Одарка Галабурда через родинні обставини не могла приїхати на з'їзд, так що Марта Барандій разом зі мною провела фінансову контролю , Марта звітувала та подала внесок уділення абсолюторії уступаючі управі який був прийнятий одноголосно.
Що до пляну праці є деякі великі роєкти :
- святкування 25 років Незалежности України 28-8-2016
- святкування 50 років Франкополя 24-09-2016
- участь жінок в СУМ-івському таборі на Франкополі 2-7 / 9-7-2016 ( Надія Сеничак буде провадити "workshop" малювання на дереві, Галина Шаповал проведе казкову подорож в лісі а я сама буду давати гутірки про 50-ліття СУМ-івських таборів на Франкополі).
- на другий рік чергова конфереція відбудется в Антверпен, дата та тема конференції ще не встановлена.
Після вітання квітами ювілярів та обов'язкового знимкування треба ще було прибрати салью та вертатися до дому.
Цікаво що ще до недавна я і мої ровесники належали до " молодих" а тепер на жаль дуже мало залишилось "старших" членькинь які роками тому заїснували нашу організаю в Бельгії, але нині вже є нові " молоді" які продовжують довголітну працю наших мамів.
На кінець хочу ще подякувати жінкам Брюсселського відділу , Наді Лавриненко та її подругам що нам приготовили смачний обід та знайшли гарне приміщення для нашого З'їзду.
Марійка Карпа

Про нашу Надію в українські пресі

 

«Мене тягне на Україну», – волонтерка з Бельгії

Святкування 24 ї річниці Незалежності України в Брюсселі 2015

 

Мої дорогі земляки !

 

Хочу подякувати кожному, хто долучився до святкування дня Державного прапора та свята Незалежності в Брюсселі.

 

Всім, хто молився на нашу Батьківщину під час Святої Літургії

 

Всім, хто вдягнув вишиванку та взяв участь у параді

 

Жінкам і дівчатам з Об'єднання Українок Бельгії і подругам нашої організації за величезну працю у підготовці частування, а їхнім сім'ям за допомогу, терпіння та розуміння Українській громаді Брюсселю і Антверпену за активну участь

 

Українцям з Льєжу, Генту, Генку, Брюгге, Монсу, Ліллю і багатьох інших міст, які провели цей день всі разом

 

Всім друзям не-українцям, присутнім на святі

 

Дипломатам з Посольства України, місії при НАТО та представництві при ЄС за підтримку і допомогу

 

Всім, хто зробив цей день справжнім святом.

 

Хотілося б назвати кожного з вас по імені, і повірте, я не боюся когось забути, бо всі обличчя і імена у мене в пам'яті, але по собі знаю - довгих текстів в інтернеті ніхто не читає До наступних зустрічей, які надихають, заряджають енергією, дають віру і надію, не дають нам забути, хто ми.

 

Слава Україні ! Героям слава !

 

Наталія Осташ.

21-6-2015

 

відбулася чергова конференція ОУБ в Лєж до якої також загостила предстаниця новоствореного відділу Українок в Люксембург, Наталія Павлик.

Всі жінки приїхали у вишиваних сорочках , такі різноманітні чудові кольорові сорочки, було чим насолодитись - така красота!

Після Служби Божої в українській церкві всі учасники приїхали до домівки в Рокур ( Rocourt) на спільний обід який приготовили жінки місцевого відділу ОУБ та з деяким спізненям перейшли до ділової частини Конференції яку відкрила голова ОУБ Наталія Осташ.

Тема цьогорічної конференції була " Жіноче обличчя українського сьогодення.". Програму приготовила Культ-Освітна референтка Надія Сеничак , були висвітлені картини українських жінок в зоні АТО та читали вірші та листи матерей та солдатів які нині борятся за волю України. Читали/деклямували жінки із різних відділів ,та було переплетано пісьнями про АТО які співали Андрій Сеничак та Роман Гоцяк при супроводі ґітарів. Прекрасні монологи писала Люда Димнич з Антверпен, це було дуже зворушливо, так що тут і там потекли сльози . Не можна не подякувати Люді за такі прекрасні монологи.

Надія Сеничак привезла український прапор на якому жінки могли написати привіти від ОУБ для солдатів, цей прапор буде переданий в зону АТО.

Після конференції була нагода ще поспілкуватись при каві та солодощами, на жаль вже було пізно і частина жінок спішили до Брюселю на концерт Тараса Компанінченка та виставку ікон " Містецтво та війна".

Хочу подякувати жінкам ОУБ Лєж що пригостили цьогорічну конференцію ОУБ в свої домівці, за всі їхні зусилля що б провести нашу конференцію в гарній атмосфері. Також подяка Гані Шпинда-Дибайло за її чудові столові прикраси!

 

 Маріка Карпа.

Неділя 13 вересня 2015 р.

 

У бельгійському місті Банне (Banneux) відбулася традиційна проща українців Бельгії

Зібрання ОУБ. УГКЦ м Брюссель, неділя 13 грудня 2015

 

Дякую всім за море позитиву від спілкування ! Ми, як завжди, поєднали приємне з корисним - і новорічні квіткові монтажі навчилися робити (дякуємо, пані Ганю !) і діточкам подарунки підготували, і медикам обладнання підкинули.

Ви всі чудові-пречудові. Дякую вам за те, що ми разом !

Дякуємо отцеві Олегу, що прийняв нас у парафіяльному залі і дав місце для наших пакунків. Ми справді відчули себе як вдома.

 

Natalia Ostach.

 БЛАГОДІЙНИЙ ЗАХІД «Я - МАЙДАН», ПРИСВЯЧЕНИЙ ПАМ'ЯТІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ, 

З нагоди річниці Майдану, 14 березня 2015 

Об’єднання Українок Бельгії

Субота  07.02.2015 

 

Відділ ОУБ Льєж-Серен  

 

Місія України при НАТО та українська громада міста Льєж (Бельгія) обговорили актуальні питання 

співробітництва України з НАТО

7 лютого 2015 р. у приміщенні укра...їнської школи міста Льєж відбувся дружній вечір-дискус з питань 

співробітництва України з НАТО у контексті протидії агресії з боку Російської Федерації.

На запрошення діаспори участь у заході взяли представники Місії України при НАТО.

Заступник Глави Місії України при НАТО Є.Божок інформував українців Льєжа про сучасні особливості 

роботи Місії на напрямку поглиблення політичних відносин і практичного співробітництва України з 

Альянсом.

Окрему увагу під час дискусії було приділено останнім подіям на сході України, а також заходам з 

протидії антиукраїнської пропаганди та дескридитаційної кампанії з боку Росії.

 

Неділя 30.11.14      

 

У Катедральному Соборі св. Архистратига Михаїла і Гудули у Брюсселі відбулося молитовне вшанування 81-а річниця Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 років, а також загиблих та постраждалих від російської агресії у Криму та на сході України.

Неділя 02.11.14 

 

Дорогі посестри !

Наша сім'я ОУБ сьогодні поповнилася новим Брюссельським осередком, з чим я всіх нас і вітаю !

15 чудових, енергійних, красивих і розумних жінок влилися в наше об'єднання. Я переконана, що це не остаточна цифра і число наших членок в Брюсселі буде швидко і невпинно зростати.

Запрошуємо всіх до співпраці, до спілкування, до нашої жіночої родини. Разом ми зможемо зробити більше хороших і корисних справ.

Головою обрано Ірину Хапко, заступницею - Дарію Безуглу, секретаркою - Оксану Левицьку.

 

Слава Україні !            

04-05.10.2014                           

 

 Об'єднання Українок Бельгії - Осінний відпочинок на Франкополі 4-5 жовтня 2014.

                                                Мали сонце, мали дощ, багато сміху, але без грибів...

 

04-05.10.2014                           

 

 Об'єднання Українок Бельгії - Осінний відпочинок на Франкополі 4-5 жовтня 2014.

                                                Мали сонце, мали дощ, багато сміху, але без грибів...

 

Черговий ХХVII-ий Звітно-Виборний З’їзд ОУБ 

15 червня 2014 року.

в cалі при Українській Католицькій Церкві Св.Івана Христителя в Ґенку

 ( Binnenlaan 33 , 3600 Waterschei – Genk ) 

 

 

 

В програмі : 

 

10:00 Свята Літургія в Українській Католицькій Церкві

Св.Івана Хрестителя в Ґенку

( Binnenlaan 33, 3600 Waterschei – Genk ) .

 

13:00 Перекуска для всіх учасників і гостей З’їзду

в салі при Українській Католицькій Церкві

Св.Івана Христителя в Ґенку.

 

14:00 Ділова частина .

Вибори нової Управи ОУБ .

18:00 Екскурсія до Української Православної Церкви в Генк.     

bottom of page