top of page

MAРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН
Ґенк 11.6.2018

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС

ХХIХ-ий З’їзд Об'єднання Українок Бельгії

Об’єднання українок Бельгії у цьому 2018 році відзначає 70 років свого заснування й діяльності. Святкове центральне, крайове ( все бельгійське) відзначення відбудеться дещо пізніше в році.

А в неділю 10.6.2018 в годині 11-ій ранку отець Михайло Шевцов відправив Святу Літургію в Українській Католицькій Церкві ( каплиці) Св.Покрови в Льєжі. Вітав жінок, які з'їхалися з різних міст Бельгії з З'їздом.

Відбувся спільний обід для всіх учасників та гостей в Українському Релігійно - Культурному Центрі ім.Св.Софії (10, rue d’Ans
Rocourt). 42 особи, 40 жінок у вишивках смакували страви, які приготовили пані. Найбільш популярним був ЩАВЛЕВИЙ БОРЩ.

Ділова частина ХХIХ-ий Звітно – Виборний З’їзду ОУБ, (робоча президія Наталка Осташ, Тереса Проц) розпочалася з вшанування пам'яті членок ОУБ, які віддійшли в вічність. Між ними пані Осипа Хохоляк, одна з недавніх голів ОУБ.

Отець Михайло Севцов привітав присутніх жінок й побажав успішного проведення Зїзду і плідної праці в майбутньому.

В залі були присутні жінки, які вперше прибули на таке зібрання жінок Бельгії, міст або їх околиць, Льєж, Брусель, Антверпен, Ґенк, Монс, Вам, Намюр. Всі вдягненні в вишитих блюзках або сукнях. Одна краща другої, а я до кожної уважно придивлялася.

Голови відділів Ірена Хапко (Брусель) Надя Сеничак (Антверпен), Галина Шаповал-Билина (Льєж) і голова ОУБ Наталка Осташ у своїх звітах, деякі були ілюстровані презентацією знимок ( на екрані) з багато діяльної праці: просвітницької, культурної, благодійної зокрема раненим військовикам й їх сімям, лікарням, сиротинцям, школам в Україні.

Ми вислухали звіти секретарки - Тереси Проць, скарбнички Галина Шаповал й Контрольної Комісія - Марія Бойчук, Одарка Галабурда, що до продення книг і фінансів.

Різні питання майбутньої роботи організації обговорювалися під час цього ХХІХ звітно-виборного з’їзду ОУБ, зокрема при кінці майбутні ювілейні святкування, які відбудуться з листопаді місяці.

Вибори нової Управи ОУБ дали такий результат:

Нова Управа ОУБ на період двох років 2018-2020:

Голова Наталія Осташ
І заступниця Голови Людмила Черепаніна
ІІ заступниця Ірина Хапко
Скарбник Галина Шаповал-Билина
Секретар Леся Ігнатюк
Культ-освітній референт Людмила Димнич

Контрольна Комісія - Голова Бойчук Марія
Члени - Одарка Галабурда
Тереза Проць

Голови Відділів ОУБ Антверпен - Надя Сеничак
Брюссель - Ірина Хапко
Льєж - Галина Шаповал - Билина

Бувало підчас З"їзду іноді в мене появлялося таке почуття, що я чулася як «чужа між своїми». Чому? Велику кількість присутніх жінок в перше бачила. Це подруги з України, яких ми називаємо «новоприбулі», які зацікавилися працею жінок по містах Бельгії.

Дякувала всім жінкам, з висловами признання за плідну, кропітку працю, зокрема допомоги в Україну військовикам, перший секретар посольства України в Бельгії пані Олена Париш. Був приситнім представник Української Місія при НАТО, прізвище не записала. Вибачайте.

Були роздані нові виказки членства, робота Івана Зубрицького. Перші виказки ми були видали в 1972 року. Тоді була я секретаркою ОУБ й мала приємність виповняти ті картки за підписом голови пані інж. Зої Витязь й моїм. Також історична пам'ятка.

Пані Людмила Димнич роздала газету під назвою «Новини», яка видається в Антверпені. В перших числах з деякими моїми статтями. Газета невеликого розміру з статтями про недавно відбутті дійства в Бельгії, вістки з України.

Відспіванням гімну «Ще не вмерла Україна» закінчилася офіційна частина З'їзду. Пані, ті хто незналися мали нагоду запізнатися. Обіцяли тримати зв'язок між собою по Фейсбуці.

А я дякую тим, хто мене назвав «легендарною» й дякував за мої статті й знимки в українській медії й інтернету.

Бажаємо успіхів в праці новообраній Управі. Хай шастить Вам!

Знимки мої, Івана Зубрицького, Лесі Ігнатюк й інших

21 квітня 2018 року у приміщенні ТУБ відбулася презентація української організації «Об’єднання українок Бельгії». ОУБ допомагає важкохворим дітям та сиротам в Україні та є організатором гуманітарної допомоги інвалідам та пораненим військовим-учасникам АТО. Від часу створення організації – 1948 року – її членкині докладають зусиль для збереження національної ідентичності, культурної спадщини українського народу, організовуючи культурні заходи, маніфестації, фестивалі.

Дуже дякуємо всім хто прийшов сьогодні поцікавитися історією та діяльністю нашої Організації Украінок Бельгіі.

Разом – сила

Великодню суботу Об'єднання Українок Бельгії разом з громадою привітали з святом Воскресіння Христа. трьох захисників України, які приїхали лікуватися до Бельгії, та трьох українських дітей, які знаходяться у Брюсселі задля пересадки печінки.

Об'єднання Українок Бельгії приготувало великодні пакунки з пасками та яйцями (звичайними і, як прийнято у Бельгії, шоколадними), ковбаски, сир та сало (дякую Роман 😀), бельгійський шоколад, фрукти, домашній пиріг, іграшки дітям та по 150€ кожному захиснику (з центральної каси ОУБ, з осередку ОУБ у Льєжі та Едельвейс з Антверпену (дякую Lyuda).

Фотозвіт. Діти загиблих воїнів АТО отримали подарунки від ОУБ .

Нехай новий 2018 рік принесе нам всім добробут, мир, спокій, гармонію, взаєморозуміння і єдність ! Миру і процвітання Україні !

Прийшов час підвести підсумки нашого благодійного вечора 16 грудня.
Всього зібрано 2.266 Євро, з них 995 Євро пожерв.
Насамперед хочемо подякувати всім, хто нам довіряє.
Саме завдяки вашій довірі ми змогли допомагати спочатку - майданівцям, потім - військовим на фронті, пізніше важко пораненим, а зараз зробити подарунки дітям героїв.
Завдяки вам, всім нам - і тим, хто підтримав фінансово, і тим хто готував цей захід та був причетним до його успішного проведення, 70 діток-си...ріт воїнів АТО з незаможних родин по всій Україні, від Луганської до Львівської області, отримають різдвяні подарунки, а головне, дізнаються, що про них знають і пам'ятають за багато сотень кілометрів.
З повагою та вдячністю, ваше Об'єднання Українок Бельгії.

Сьогодні від Об'єднання Українок Бельгіі ми привітали 6 українських дітей, які приїхали до Бельгії на трансплантацію печінки, з днем святого Миколая.
Вони отримали іграшки, фрукти, традиційний бельгійський спекюлос та книжки

bottom of page